| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Resistance: | 59.7 kOhms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RN732ATTD6043C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 604K OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5762C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 57.6K OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD56R0C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 56 OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5423B25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 542K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5761C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.76K OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5561B25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.56K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5563B25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 556K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD4323B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 432K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5761C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.76K OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD57R6B25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 57.6 OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |