| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN73 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Resistance: | 530 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
RN732ATTD4931C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.93K OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD51R1C25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 51.1 OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD4933B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 493K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD4993B25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 499K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5053B25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 505K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD4932B25KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 49.3K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5232B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 52.3K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5303C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 530K OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5172B50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 51.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |
![]() |
RN732ATTD5113C50KOA Speer Electronics, Inc. |
RES 511K OHM 0.25% 1/10W 0805 |
In Stock: 0 $0.08640 |