| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.48 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2ATTD3601DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.6K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD73R2DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 73.2 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD28R7DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 28.7 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD3242DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 32.4K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD3830DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 383 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD5101DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.1K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD4991DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.99K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD5490DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 549 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD3301DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.3K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD6982DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 69.8K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |