| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10.5 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2ATTD2432DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 24.3K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD2433DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 243K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD2613DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 261K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1602DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 16K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1601DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.6K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1201DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.2K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1270DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 127 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD2260DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 226 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD14R0DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD13R7DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 13.7 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |