| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.1 kOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2ATTD1183DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 118K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1213DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 121K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1371DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.37K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1690DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 169 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1781DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.78K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD23R2DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 23.2 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1872DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 18.7K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD20R5DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 20.5 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1473DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 147K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1273DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 127K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |