| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 124 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2ATTD2372DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 23.7K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1004DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1M OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1070DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 107 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD2492DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 24.9K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1021DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.02K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD14R3DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 14.3 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1430DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 143 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1131DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.13K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD1151DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.15K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |
|
RK73H2ATTD2211DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.21K OHM 0.5% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.02970 |