| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.65 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2ETTD2433FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 243K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD7R87FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 7.87 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD2800FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 280 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD7873FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 787K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD8061FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.06K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD1273FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 127K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD1743FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 174K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD1054FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.05M OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD95R3FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 95.3 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD29R4FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 29.4 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |