| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 14 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2ETTD1182FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 11.8K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD2403FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 240K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD78R7FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 78.7 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD6R49FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 6.49 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD8254FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.25M OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD28R0FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 28 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD5602FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 56K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD4R32FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.32 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD5764FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.76M OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD8R25FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.25 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |