| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.69 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2ETTD33R0FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 33 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD38R3FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 38.3 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD5114FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.11M OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD6202FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 62K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD8251FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.25K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD1373FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 137K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD7871FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 7.87K OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD1470FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 147 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD3090FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 309 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H2ETTD32R4FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 32.4 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02772 |