| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 249 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H1ETTP1332DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 13.3K OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP2942DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 29.4K OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP40R2DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 40.2 OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP1910DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 191 OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP3163DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 316K OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP6651DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 6.65K OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP97R6DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 97.6 OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP3900DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 390 OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP9102DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 91K OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |
|
RK73H1ETTP4121DKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.12K OHM 0.5% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02772 |