| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73B |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 330 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73B2ATTD684GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 680K OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD300GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 30 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD5R6GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 5.6 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD124GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 120K OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD390GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 39 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD561GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 560 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD620GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 62 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD750GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 75 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD433GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 43K OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD470GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 47 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |