| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73B |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.3 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73B2ATTD823GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 82K OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD271GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 270 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD475GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.7M OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD473GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 47K OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD184GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 180K OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD225GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.2M OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD560GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 56 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD511GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 510 OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD624GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 620K OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |
|
RK73B2ATTD115GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.1M OHM 2% 1/4W 0805 |
In Stock: 0 $0.01224 |