| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73B |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.1 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73B1JTTD754GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 750K OHM 2% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD241GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 240 OHM 2% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD910GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 91 OHM 2% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD331GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 330 OHM 2% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD680GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 68 OHM 2% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD334GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 330K OHM 2% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD821GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 820 OHM 2% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD751GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 750 OHM 2% 1/8W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD362GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.6K OHM 2% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |
|
RK73B1JTTD105GKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1M OHM 2% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.01108 |