| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.83 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2BTTD1694FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.69M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD3603FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 360K OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD2R40FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.4 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD1964FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.96M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD1R05FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.05 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD4R12FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.12 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD1244FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.24M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD1374FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.37M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD7874FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 7.87M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD2R15FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.15 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |