| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.82 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2BTTD1054FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.05M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD2404FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.4M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD18R7FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 18.7 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD6R20FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 6.2 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD1024FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.02M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD6343FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 634K OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD2R32FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.32 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD4124FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.12M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD1R02FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.02 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD78R7FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 78.7 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |