| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73H |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.31 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73H2BTTD8664FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 8.66M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD2674FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.67M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD4644FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 4.64M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD3404FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.4M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD3654FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.65M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD8202FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 82K OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD5363FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 536K OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD7R68FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 7.68 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD2944FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 2.94M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |
|
RK73H2BTTD1874FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.87M OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |