| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RK73B |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 910 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RK73B2BTTD625JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 6.2M OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD365JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.6M OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD3R6JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 3.6 OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD915JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 9.1M OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD624JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 620K OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD1R1JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.1 OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD166JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 16M OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD134JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 130K OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00758 |
|
RK73B2BTTD755JKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 7.5M OHM 5% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00792 |
|
RK73H2BTTD1R54FKOA Speer Electronics, Inc. |
RES 1.54 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.00874 |