| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHF - RF Power |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 40W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | RF, High Frequency |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 2525 (6464 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2525 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" L x 0.250" W (6.35mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
FPS2B-50RF1Riedon |
RES SMD 50 OHM 1% 1.5W D2PAK |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R005FCTS Corporation |
RES 0.005 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R006FCTS Corporation |
RES 0.006 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R007FCTS Corporation |
RES 0.007 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R008FCTS Corporation |
RES 0.008 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R009FCTS Corporation |
RES 0.009 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R020FCTS Corporation |
RES 0.02 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R030FCTS Corporation |
RES 0.03 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
73M2R040FCTS Corporation |
RES 0.04 OHM 1% 2W 2512 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
LVK25R010FEOhmite |
RES 0.01 OHM 2W 2512 WIDE |
In Stock: 0 $0.00000 |