RG3216V-7321-C-T5
RG3216V-7321-C-T5
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
RG3216V-7321-C-T5
Description
RES SMD 7.32KOHM 0.25% 1/4W 1206
Part Status:Obsolete
Resistance:7.32 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)