RG3216V-1001-C-T5
RG3216V-1001-C-T5
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
RG3216V-1001-C-T5
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/4W 1206
Category
Resistors
Family
Chip Resistors-Surface Mount
Type Description
Series:RG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:1 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)