| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RG |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 102 kOhms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RG1608N-1053-C-T5Susumu |
RES SMD 105KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1073-C-T5Susumu |
RES SMD 107KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1133-C-T5Susumu |
RES SMD 113KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1153-C-T5Susumu |
RES SMD 115KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1183-C-T5Susumu |
RES SMD 118KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1213-C-T5Susumu |
RES SMD 121KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1243-C-T5Susumu |
RES SMD 124KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1273-C-T5Susumu |
RES SMD 127KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1333-C-T5Susumu |
RES SMD 133KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
RG1608N-1373-C-T5Susumu |
RES SMD 137KOHM 0.25% 1/10W 0603 |
In Stock: 0 $0.00000 |