| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RPC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CRT1206-FZ-3320ELFJ.W. Miller / Bourns |
RES SMD 332 OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.03049 |
|
CRT1206-FZ-6812ELFJ.W. Miller / Bourns |
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/4W 1206 |
In Stock: 0 $0.03049 |
|
ERJ-P08F1000VPanasonic |
RES SMD 100 OHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |
|
ERJ-P08F1001VPanasonic |
RES SMD 1 KOHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |
|
ERJ-P08F1002VPanasonic |
RES SMD 10 KOHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |
|
ERJ-P08F1004VPanasonic |
RES SMD 1 MOHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |
|
ERJ-P08F1020VPanasonic |
RES SMD 102 OHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |
|
ERJ-P08F1021VPanasonic |
RES SMD 1.02 KOHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |
|
ERJ-P08F1022VPanasonic |
RES SMD 10.2 KOHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |
|
ERJ-P08F1023VPanasonic |
RES SMD 102 KOHM 1% 2/3W 1206 |
In Stock: 0 $0.03069 |