| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-UP6 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 36 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-UP6F3902VPanasonic |
RES 39K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F4302VPanasonic |
RES 43K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F5102VPanasonic |
RES 51K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F5602VPanasonic |
RES 56K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F6202VPanasonic |
RES 62K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F6802VPanasonic |
RES 68K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F7502VPanasonic |
RES 75K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F9102VPanasonic |
RES 91K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F1003VPanasonic |
RES 100K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F1103VPanasonic |
RES 110K OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |