| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RM20F97R6CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B8061CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 8.06K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F1101CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F40R2CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F9090CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 909 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B2801CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
ERJ-UP6F10R0VPanasonic |
RES 10 OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F11R0VPanasonic |
RES 11 OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F12R0VPanasonic |
RES 12 OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |
|
ERJ-UP6F13R0VPanasonic |
RES 13 OHM 1% 1/2W 0805 |
In Stock: 0 $0.03002 |