| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RM20F1620CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 162 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F1003CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 100K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F4220CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 422 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F2003CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 200K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F4870CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 487 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F13R3CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F43R2CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F1210CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 121 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F12R4CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F1330CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 133 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |