| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN06B6042CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 6.04K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B12R4CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B1003CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B7152CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 71.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B4751CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 4.75K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B1271CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 12.7K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B1004CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B1261CT5-50CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 1.26K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B5360CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B4421CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 4.42K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |