| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30 kOhms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RN04B2740CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F2R00CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 2 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B4021CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 4.02K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B2003CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F3010CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 301 OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B3161CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 3.16K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN04B1522CT10-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 15.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B2802CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RM20F3011CTCAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/2W 2010 |
In Stock: 0 $0.03000 |
|
RN06B4751CT5-25CAL-CHIP ELECTRONICS INC. |
RES 4.75K OHM 0.1% 1/16W 0603 |
In Stock: 0 $0.03000 |