| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-H2R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 549 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-H2RF2371XPanasonic |
RES 2.37K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF5492XPanasonic |
RES 54.9K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF7500XPanasonic |
RES 750 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF22R6XPanasonic |
RES 22.6 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF23R2XPanasonic |
RES 23.2 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1962XPanasonic |
RES 19.6K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2373XPanasonic |
RES 237K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF54R9XPanasonic |
RES 54.9 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF40R2XPanasonic |
RES 40.2 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF4020XPanasonic |
RES 402 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |