| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-H2R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 182 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-H2RF9531XPanasonic |
RES 9.53K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2941XPanasonic |
RES 2.94K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF3003XPanasonic |
RES 300K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1070XPanasonic |
RES 107 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1372XPanasonic |
RES 13.7K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2263XPanasonic |
RES 226K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2942XPanasonic |
RES 29.4K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF3921XPanasonic |
RES 3.92K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF9311XPanasonic |
RES 9.31K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2320XPanasonic |
RES 232 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |