| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-H2R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 36.5 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-H2RF2152XPanasonic |
RES 21.5K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF17R8XPanasonic |
RES 17.8 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2741XPanasonic |
RES 2.74K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2803XPanasonic |
RES 280K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF28R0XPanasonic |
RES 28 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2153XPanasonic |
RES 215K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1781XPanasonic |
RES 1.78K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF9092XPanasonic |
RES 91K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF66R5XPanasonic |
RES 66.5 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1742XPanasonic |
RES 17.4K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |