| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-H2R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 806 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-H2RF6200XPanasonic |
RES 620 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF61R9XPanasonic |
RES 61.9 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1651XPanasonic |
RES 1.65K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF45R3XPanasonic |
RES 45.3 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1241XPanasonic |
RES 1.24K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF8451XPanasonic |
RES 8.45K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF5762XPanasonic |
RES 57.6K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF2002XPanasonic |
RES 20K OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF1690XPanasonic |
RES 169 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |
|
ERJ-H2RF3480XPanasonic |
RES 348 OHM 1% 1/10W 0402 |
In Stock: 0 $0.02882 |