| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 20 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR022810FMeritek |
RES SMD 281 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021134FMeritek |
RES SMD 1.13M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0227R4FMeritek |
RES SMD 27.4 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023902FMeritek |
RES SMD 39K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022100FMeritek |
RES SMD 210 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021604FMeritek |
RES SMD 1.6M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021600FMeritek |
RES SMD 160 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
RMCF2010JT1R10Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.1 OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02846 |
|
RMCF2010JT1M20Stackpole Electronics, Inc. |
RES 1.2M OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02846 |
|
RMCF2010JT11R0Stackpole Electronics, Inc. |
RES 11 OHM 5% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02846 |