| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 820 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR022262FMeritek |
RES SMD 22.6K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021030FMeritek |
RES SMD 103 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021434FMeritek |
RES SMD 1.43M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021782FMeritek |
RES SMD 17.8K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022324FMeritek |
RES SMD 2.32M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR028R25FMeritek |
RES SMD 8.25 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022371FMeritek |
RES SMD 2.37K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR026913FMeritek |
RES SMD 691K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022404FMeritek |
RES SMD 2.4M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0242R0FMeritek |
RES SMD 42 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |