| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 430 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR021471FMeritek |
RES SMD 1.47K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021432FMeritek |
RES SMD 14.3K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021055FMeritek |
RES SMD 10.5M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR015R1JMeritek |
RES SMD 5.1 OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0278R7FMeritek |
RES SMD 78.7 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024643FMeritek |
RES SMD 464K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01365JMeritek |
RES SMD 3.6M OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01155JMeritek |
RES SMD 1.5M OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022711FMeritek |
RES SMD 2.71K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01622JMeritek |
RES SMD 6.2K OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |