| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5.6 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR025231FMeritek |
RES SMD 5.23K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021963FMeritek |
RES SMD 196K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024321FMeritek |
RES SMD 4.32K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024102FMeritek |
RES SMD 41K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0230R0FMeritek |
RES SMD 30 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022703FMeritek |
RES SMD 270K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023653FMeritek |
RES SMD 365K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR025362FMeritek |
RES SMD 53.6K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022504FMeritek |
RES SMD 2.5M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021005FMeritek |
RES SMD 10M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |