| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 160 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR021133FMeritek |
RES SMD 113K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0281R9FMeritek |
RES SMD 81.9 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021582FMeritek |
RES SMD 15.8K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023923FMeritek |
RES SMD 392K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01824JMeritek |
RES SMD 820K OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01623JMeritek |
RES SMD 62K OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023R02FMeritek |
RES SMD 3.02 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR028250FMeritek |
RES SMD 825 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR026803FMeritek |
RES SMD 680K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023R16FMeritek |
RES SMD 3.16 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |