| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.03 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR026311FMeritek |
RES SMD 6.31K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024421FMeritek |
RES SMD 4.42K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022673FMeritek |
RES SMD 267K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021034FMeritek |
RES SMD 1.03M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024424FMeritek |
RES SMD 4.42M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024593FMeritek |
RES SMD 459K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022741FMeritek |
RES SMD 2.74K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR027R15FMeritek |
RES SMD 7.15 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024703FMeritek |
RES SMD 470K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR027872FMeritek |
RES SMD 78.7K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |