| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.76 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR021370FMeritek |
RES SMD 137 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR028961FMeritek |
RES SMD 8.96K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0282R1FMeritek |
RES SMD 82.1 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR018R2JMeritek |
RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR026650FMeritek |
RES SMD 665 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021202FMeritek |
RES SMD 12K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021381FMeritek |
RES SMD 1.38K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024330FMeritek |
RES SMD 433 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021741FMeritek |
RES SMD 1.74K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021783FMeritek |
RES SMD 178K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |