| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.1 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR0241R4FMeritek |
RES SMD 41.4 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021821FMeritek |
RES SMD 1.82K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021825FMeritek |
RES SMD 18.2M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0284R5FMeritek |
RES SMD 84.5 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR028771FMeritek |
RES SMD 8.77K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021242FMeritek |
RES SMD 12.4K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022981FMeritek |
RES SMD 2.98K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021185FMeritek |
RES SMD 11.8M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023122FMeritek |
RES SMD 31.2K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR027153FMeritek |
RES SMD 715K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |