| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 43 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR021R07FMeritek |
RES SMD 1.07 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024122FMeritek |
RES SMD 41.2K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR025113FMeritek |
RES SMD 511K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022494FMeritek |
RES SMD 2.49M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR025112FMeritek |
RES SMD 51.1K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0224R3FMeritek |
RES SMD 24.3 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR027320FMeritek |
RES SMD 732 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0230R1FMeritek |
RES SMD 30.1 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021311FMeritek |
RES SMD 1.31K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021372FMeritek |
RES SMD 13.7K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |