| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 43.3 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.75W, 3/4W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2010 (5025 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR024303FMeritek |
RES SMD 430K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023322FMeritek |
RES SMD 33.2K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR025662FMeritek |
RES SMD 56.6K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022614FMeritek |
RES SMD 2.61M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0218R0FMeritek |
RES SMD 18 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022493FMeritek |
RES SMD 249K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR0273R2FMeritek |
RES SMD 73.2 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021R10FMeritek |
RES SMD 1.1 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021024FMeritek |
RES SMD 1.02M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR023052FMeritek |
RES SMD 30.5K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |