| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.3 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR023010FMeritek |
RES SMD 301 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR025234FMeritek |
RES SMD 5.23M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021872FMeritek |
RES SMD 18.7K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR01133JMeritek |
RES SMD 13K OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR026R80FMeritek |
RES SMD 6.8 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR027001FMeritek |
RES SMD 7K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR029311FMeritek |
RES SMD 9.31K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR029101FMeritek |
RES SMD 9.1K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR027061FMeritek |
RES SMD 7.06K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021330FMeritek |
RES SMD 133 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |