| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-P03 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.1 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | -150/ +400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR021690FMeritek |
RES SMD 169 OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR026491FMeritek |
RES SMD 6.49K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR028251FMeritek |
RES SMD 8.25K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021693FMeritek |
RES SMD 169K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR024854FMeritek |
RES SMD 4.85M OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR026493FMeritek |
RES SMD 649K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR021653FMeritek |
RES SMD 165K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR022153FMeritek |
RES SMD 215K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR028253FMeritek |
RES SMD 825K OHM 1% 3/4W 2010 |
In Stock: 0 $0.02845 |
|
CR012R4JMeritek |
RES SMD 2.4 OHM 5% 1W 2512 |
In Stock: 0 $0.02845 |