| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-P03 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.7 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | -150/ +400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-P03J300VPanasonic |
RES SMD 30 OHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J301VPanasonic |
RES SMD 300 OHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J302VPanasonic |
RES SMD 3 KOHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J303VPanasonic |
RES SMD 30 KOHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J304VPanasonic |
RES SMD 300 KOHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J330VPanasonic |
RES SMD 33 OHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J331VPanasonic |
RES SMD 330 OHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J332VPanasonic |
RES SMD 3.3 KOHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J334VPanasonic |
RES SMD 330 KOHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |
|
ERJ-P03J360VPanasonic |
RES SMD 36 OHM 5% 1/5W 0603 |
In Stock: 0 $0.02838 |