ERJ-T08J680V
ERJ-T08J680V
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
ERJ-T08J680V
Description
RES SMD 68 OHM 5% 1/3W 1206
Part Status:Active
Resistance:68 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)