| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERJ-14N |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ERJ-14NF33R0UPanasonic |
RES SMD 33 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF36R0UPanasonic |
RES SMD 36 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF39R0UPanasonic |
RES SMD 39 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF43R0UPanasonic |
RES SMD 43 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02479 |
|
ERJ-14NF47R0UPanasonic |
RES SMD 47 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF51R0UPanasonic |
RES SMD 51 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF62R0UPanasonic |
RES SMD 62 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF68R0UPanasonic |
RES SMD 68 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF82R0UPanasonic |
RES SMD 82 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |
|
ERJ-14NF91R0UPanasonic |
RES SMD 91 OHM 1% 1/2W 1210 |
In Stock: 0 $0.02592 |