| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RPC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 330 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
RPC0805JT360K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 360 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT390K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 390 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT430K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 430 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT470K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 470 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT510K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 510 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT560K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 560 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT620K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 620 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT680K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 680 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT750K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 750 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |
|
RPC0805JT820K-UPStackpole Electronics, Inc. |
RES, PULSE, 0805, 5%, 820 KOHM, |
In Stock: 0 $0.02588 |