| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.9 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR101105FMeritek |
RES SMD 11M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR106R80FMeritek |
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR106804FMeritek |
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101R20FMeritek |
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101924FMeritek |
RES SMD 1.92M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR106R91FMeritek |
RES SMD 6.91 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101035FMeritek |
RES SMD 10.3M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101025FMeritek |
RES SMD 10.2M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101074FMeritek |
RES SMD 1.07M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR103R74FMeritek |
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |