| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.92 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR107684FMeritek |
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR102R34FMeritek |
RES SMD 2.34 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR103R93FMeritek |
RES SMD 3.93 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR106734FMeritek |
RES SMD 6.73M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101965FMeritek |
RES SMD 19.6M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR102505FMeritek |
RES SMD 25M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR104024FMeritek |
RES SMD 4.02M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101R07FMeritek |
RES SMD 1.07 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101R65FMeritek |
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR103754FMeritek |
RES SMD 3.75M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |