| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 11.8 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
CR102R21FMeritek |
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR104854FMeritek |
RES SMD 4.85M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR102R81FMeritek |
RES SMD 2.81 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR102R80FMeritek |
RES SMD 2.8 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR103R65FMeritek |
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR102R40FMeritek |
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101625FMeritek |
RES SMD 16.2M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101244FMeritek |
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR101274FMeritek |
RES SMD 1.27M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |
|
CR104004FMeritek |
RES SMD 4M OHM 1% 1/8W 0805 |
In Stock: 0 $0.02389 |